Nejdražší vodka – 10 nejdražších vodek, které se kdy prodaly

Nejdražší vodka na světě? Víte která to je? Vodka patří mezi jednu z nejoblíbenějších lihovin na světě a proto každého napadne, která je ta nejdražší vodka na světě? V tomto článku Vám představíme 10 nejdražších vodek, které kdy byly prodány.

10 nejdražších vodek

Shromáždili jsme naše nejdražší značky vodky z celého světa. Některé oblíbené značky mají cenovky hodně přes milion dolarů! Zde je náš seznam nejdražších vodek.

10. OVAL Swarovski Crystal Vodka: 6 922 $ (cca 167 000 Kč)

OVAL Swarovski Crystal Vodka

Pokud hledáte tu nejúžasnější láhev vodky na poličku, nehledejte nic jiného než OVAL Swarovski Crystal Vodka. Jak možná tušíte, patří mezi nejdražší vodky na světě. Tato vysoká cena je důsledkem toho, že láhev stojí více než vodka uvnitř .

Láhev zdobí celkem 7000 krystalů Swarovski, díky čemuž vypadá spíše jako ozdoba než něco, co obsahuje alkohol. Je k dostání výhradně v exkluzivních londýnských nočních klubech, takže i když máte peněz nazbyt, je těžké ji sehnat.

Navzdory efektnosti lahve to neznamená, že by vodka samotná byla nekvalitní. Je hladká, ostrá a jde jako lahůdka i bez mixéru.

9. Belvedere Belver Bears: 7 240 $ (cca 175 000 Kč)

Belvedere Belver Bears

V roce 2011 uvedl Belvedere na trh tuto vodku během filmového festivalu v Cannes ve spolupráci s Jean Rochem. Má průhlednou plexi láhev ve tvaru medvěda, která je podsvícená.

Ačkoli je láhev zajímavá, samotná vodka je také fenomenální. Belvedere Vodka destiluje svou vodku čtyřikrát, což jí dodává chladnou, hladkou chuť. Stala se oblíbenou mezi pijáky prémiové vodky.

8. Absolut Crystal Pinstripe Black bottle: 10 000 $ (cca 240 000 Kč)

Absolut Crystal Pinstripe Black bottle

Absolut je oblíbený mezi vašimi průměrnými pijáky vodky a nemá tendenci prodávat příliš drahou vodku. Průměrnou láhev Absolut lze nalézt v každém obchodě s alkoholem a je k dispozici v různých příchutích.

Tato láhev je však ve spolupráci s Mimi Smart a Magnusem Skosbergem. Vyrobili pouze deset těchto lahví, každou vyrobenou z křišťálu. Stejně jako některé jiné drahé vodky bude tato Absolut Crystal Pinstripe Black Bottle těžké najít, i když máte peníze.

7. Kors Vodka 24k, George V Limited Edition: 24 500 $ (cca 590 000 Kč)

Kors Vodka 24k, George V Limited Edition

V roce 1900 byl ruský car Nicholas II na misi vytvořit vodku s nejdokonalejší chutí, jakou našel. Lidé nakonec našli recept a je uzavřen uvnitř této láhve – což znamená, že pokud jste nadšenci do historie, je to neuvěřitelný nález.

Tvůrci ji destilovali přes masivní zlaté trubky a lahví je k dispozici extrémně málo. Poznáte ho podle čirého flakonu se zlatem po celém obvodu, takže působí opravdu velmi luxusně. Většina lidí tuto vodku nikdy neochutnala. Přesto, protože používá předpokládaný dokonalý recept, musí být jedním z nejlepších v okolí.

6. Russo-Baltique (Old) Expensive Vodkas: 740 000 $ (cca 1,8 mil Kč)

Russo-Baltique (Old) Expensive Vodkas

Další nejdražší vodka je docela skok od předchozí vodky. Tato vodka obalená v čistém pevném zlatě stojí téměř tři čtvrtě milionu dolarů (cca 1,8 mil Kč). Jako poděkování lidem, kteří si v roce 2011 koupili stávajících deset lahví, přihodilo Russo-Baltique zdarma SUV!

Obvykle je to naopak – k novému autu může přijít láhev alkoholu zdarma. Když je však vodka takhle drahá, není to úplně ono.

5. DIVA Premium Expensive Vodkas: 1mil $ (cca 2,4mil Kč)

DIVA Premium Expensive Vodkas

Málokdo má milion dolarů, natož jednorázový milion, který si mohou dovolit utratit za láhev vodky. To je pravděpodobně důvod, proč je DIVA Premium Vodka filtrována přes drahé kameny a v láhvi má krystaly. Proto má tak drahou cenovku a je jednou z nejjemnějších vodek dostupných na trhu.

4. Russo-Baltique Vodka: 1,3 mil $ (cca 3,13 mil Kč)

Russo-Baltique Vodka

Zdá se, že tato společnost neustále chrlí drahé vodky. Tato odrůda byla vyrobena na oslavu 100. výročí společnosti.

Populární pořad Netflix House of Cards představoval tuto láhev a nakonec byla ukradena při loupeži v Kodani . Byla však vyměněna a je stále ceněna na stejnou cenu – takže zloděj tam venku, který nebyl nikdy dopaden, má jednu velmi drahou láhev vodky!

3. Billionaire Vodka: 3,7 mil $ (cca 8,9 mil Kč)

Billionaire Vodka

Výstižně pojmenovaná jako Billionaire Vodka (protože jsou pravděpodobně jediní na světě, kteří si to mohou dovolit), jsou to jedny z nejdražších vodek, které můžete najít. Jde však o pětilitrovou láhev vodky, takže alespoň za své peníze dostanete o něco více.

Leon Verres to vyrobil a je dodáván s bílou umělou kožešinou, kterou PETA certifikovala. Dobrou zprávou je, že pokud jste velmi bohatí a můžete si to dovolit, nemusíte se obávat, že byste kvůli nákupu slevili ze své etické morálky!

2. The Eye of the Dragon: 5,5 mil $ (cca 13,3 mil Kč)

The Eye of the Dragon

Pokud jste si mysleli, že vodka není o nic dražší než téměř čtyři miliony, The Eye of the Dragon je tu, aby vám dokázalo, že se mýlíte za neuvěřitelných 5,5 milionu dolarů.

Jak už název napovídá, hongkongská výrobní společnost umístila na láhev draka, který symbolizoval bohatství. Není divu, protože na nákup a pití této vodky toho budete potřebovat hodně.

Tato láhev je zalita zlatem a má 50karátový vzácný žlutý diamant.

1. Billionaire Vodka, The Diamond Edition line: 7,25 mil $ (cca 175 mil Kč)

Billionaire Vodka, The Diamond Edition line

Nejdražší vodka na světě je další odrůda Billionaire Vodka, ale tato se prodala za více než sedm milionů dolarů. Je to verze z roku 2015 a je filtrována diamanty.

Je to 18litrová láhev, tedy alespoň to! K dispozici je také mnohem levnější 0,7litrová láhev, i když pro vašeho průměrného pijáka je stále příliš drahá.

Stejně jako ostatní na tomto seznamu to není jen láhev, kvůli které je to tak drahé. Je to jedna z nejjemnějších vodek, jakou kdy budete mít.

Tak tohle byly nejdražší vodky na světě. Pokud máte chuť, tak můžete ochutnat běžně dostupné vodky i u nás a nebo se podívat na nejlepší vodky.

Nejčastější dotazy týkající se vodky

Z čeho se vyrábí vodka?

Vodka pochází z obilí, které se následně spojí s vodou a zahřeje. Žito je nejčastější na použití, ale může se lišit. Existují také různé destilační procesy.

Co smíchat s vodkou?

Na vodce je skvělé, že je neuvěřitelně všestranná a můžete ji míchat s různými věcmi.

Je populární míchat ji s ovocnou šťávou a tonikem nebo zázvorovým pivem. Nicméně, lidé v jiných zemích milují míchání se sodou.

Má vodka cukr?

Ne, vodka neobsahuje žádný cukr.

Co se hodí k vodce?

Někteří lidé volí jeden z výše uvedených mixérů, zatímco jiní pijí jemnější vodku samotnou. Co se k ní hodí, záleží na vašem osobním vkusu, ačkoli tonik a zázvorové pivo jsou rozhodně nejoblíbenější volbou! Ke skvělým koktejlům se hodí i různé likéry, například vodka s jahodovou limonádou.

Jak dlouho vodka vydrží?

Neotevřená vodka vydrží až dvacet let. Pokud lahvičku otevřete, můžete očekávat, že se doba použitelnosti zhorší mnohem rychleji, i když byste se stále neměli bát, že brzy vyprší.

Může vodka zmrazit?

I když vodku obvykle není potřeba zmrazovat, můžete.