Z čeho se vodka vyrábí?

Z čeho se vyrábí vodka? Lepší otázka by mohla znít, z čeho to není? Vodka se tradičně destilovala z fermentovaných obilných zrn, jako je pšenice, čirok nebo žito, a poté se zředila čistou vodou. Byl také vyroben z jiných obilovin, zeleniny a ovoce, jako je kukuřice, brambory a jablka. Vše, co lze přeměnit na cukr ze sacharidů, lze vyrobit na vodku. 

V minulosti se většina destilátorů zaměřovala na vytvoření tekutiny bez příchutě s jemným pocitem v ústech, ale v důsledku rostoucí popularity jiných bílých lihovin, jako je gin a tequila, mnoho výrobců nechává pronikat chuť základu nebo přidává rostlinné látky. během fermentace nebo destilace, aby se vytvořila komplexnější vůně, než byste od neutrální lihoviny očekávali. 

Trendy Trhu S Vodkou

Podle ekonomické zprávy DISCUS z roku 2023 je vodka nejprodávanější lihovinou v USA, a to jak z hlediska příjmů, tak i objemu . Trend k prémiování lihovin vedl k diferenciaci. DISCUS také uvádí, že kategorie superprémiových vodek roste nejrychleji, přičemž ochucené vodky tvoří přibližně 22 % všech prodaných vodek. Dokonce i šampion RTD seltzer White Claw vstoupil do hry s vodkou se sbírkou jejich nejoblíbenějších příchutí v podobě lihu.

9 Pozoruhodných Ingrediencí Pro Vodku

Následující výběr vodek vyrobených ze všech možných základů neobsahuje příklady z kategorie šíleně oblíbené ochucené vodky. Místo toho vyzdvihujeme vodky s jedinečným a vzrušujícím původem, které dodávají vodce popíjené čisté nebo v klasických a současných koktejlech jemnou komplexnost. Zde je 9 ingrediencí, které se používají k výrobě vodky , a doporučená láhev od každé. 

Cukrová Třtina

Chris Frederick a Damola Timeyin založili Spearhead Spirits v roce 2021 s cílem propagovat a oslavovat původní kulturu Afriky a přírodní zdroje. Vyrobeno v KwaZulu Natal v Jižní Africe s africkou cukrovou třtinou, jejich Vusa Vodka je hladká s holým nádechem sladkosti. 

Quinoa

Pamatujete si quinou, superpotravinu OG? QURI Vodka hrdě oslavuje starověké obilí peruánských And v jejich jemně ořechovém, hedvábném duchu. Quri dává procento ze zisku charitě Peruvian Hearts, která pomáhá andským ženám, které vyrůstají vedle obilí. 

Žito

Pramenitá voda z rakouských Alp a staré žito bez GMO propůjčují čistotu a koření Neft Vodce , aromatické, a přesto čisté lihovině. Destilátor Erik Chapman zahájí proces destilace v měděných nádobách, poté „lahvuje“ tekutinu do poutavých (a recyklovatelných) cínových a hliníkových sudů, které odrážejí olejové sudy z rodinných kořenů zakladatelky Ekateriny Kuzminové v sibiřské ropě. Neft byl stříbrným vítězem roku 2020 v mezinárodní soutěži lihovin v New Yorku 2020.

Hrozny

Křupavá a jemně ovocná vodka Ciroc vznikla v jihozápadní Francii v roce 2001 v Maison Villevert, proslulé lihovaru s kořeny v koňakovém průmyslu. Jejich vodka na bázi hroznů se prosadila a zůstává jednou z nejlepších v ultra prémiovém sektoru. 

Olivy

Kastra Elion začíná ručně sbíranými olivami z oblasti Nafpaktos v Řecku, které jsou smíchány s obilím a fermentovány, destilovány a poté spojeny s pramenitou vodou pro máslový, příjemně slaný výsledek. Uchovávejte láhev v mrazáku, abyste si ji mohli vychutnat mrazivou a čistou. 

Rýže

JT Meleck Louisiana Rice Vodka pochází od páté generace farmářů rýže v Louisianě, kteří se v roce 2018 rozhodli vyrobit vodku typu grain-to-glass. Její obilný, zemitý komplexní charakter nám připomíná bílou whisky, takže je ideální pro milovníky hnědých destilátů, kteří chce fušovat na lehčí stranu. 

Kukuřice

Zakladatelka Harridan Vodka Bridgette Taylor vyrábí tento příliš odolný lihovina z místní organické kukuřice ve státě NY a lahvuje ji do ručně foukaného skla z Mexika. Zatímco kukuřičný likér může chutnat jako cloying, Taylor’s má bohatou kukuřičnou chuť, která více připomíná opečenou masu. Spárujte ho s citrusy, aby zazářil – ve vodce sodové s klínkem limetky nebo svěžím pojetím vodky Collins.

Brambor

Polská importovaná Vestal Vodka, destilovaná ze skutečných nových brambor (ne vloček nebo škrobu), přináší terroir polských milovaných brambor do této oceněné lahve. Udělejte si z toho svou martini vodku – nebo ji vyzkoušejte ve vodce Gibson s nakládanou koktejlovou cibulí pro dokonalé sladění produktů.

Syrovátka

Novozélandský import Broken Shed Vodka kombinuje čisté vody ze Severních a Jižních ostrovů se syrovátkovým destilátem. Čistá, sladká, mléčná chuť tohoto přírodního vedlejšího produktu vyhlášeného sýrového a mlékárenského průmyslu v zemi se skutečně projevuje v hladkém duchu. Úžasné na skalách, nebo to zkuste v bílé ruštině, frajer zůstává.